قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع فوق لیسانس به زبان انگلیسی

انواع فوق لیسانس به زبان انگلیسی

No votes yet.
Please wait...

علی رغم اینکه در زبان فارسی فقط کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس داریم، در زبان انگلیسی این مقطع چندین نوع داره که هر کدام کاربردهای مخصوص به خودشان را دارند. این پست حاصل تحقیق شخصی خودم هست.

به طور کلی دو نوع فوق لیسانس داریم که بر اساس رشته شون تقسیم و تفکیک می شوند:

1- Master of Arts (به اختصار: MA): به طور کلی به مدرک فوق لیسانس در رشته های انسانی گفته میشه. مانند زبان شناسی، تاریخ، مطالعات ارتباطی، روابط عمومی، علوم سیاسی و یا حوزه های علوم اجتماعی.

2- Master of Science (به اختصار: MS یا MSc یا ScM): عموما به فوق لیسانس در زمینه های علوم، مهندسی، داروسازی گفته می شود، به عبارت دیگر موضوعاتی که جنبه های علمی و ریاضی متمرکز هستند. ضمن اینکه اخذ کردن این مدرک معمولا مستلزم ارائه یک پایان نامه (Thesis) می باشد.

نکته: نوع دوم یعنی Master of Science دو زیرمجموعه هم داره که مخصوص رشته های مهندسی هستند و در زیر معرفی شدند:

2.1- Master of Applied Science (به اختصار: MASc یا MAppS): این مدرک بیشتر در کشورهای مشترک المنافع ارائه می شود مانند کانادا، استرالیا و نیوزیلند. این مدرک برای رشته های مهندسی هست که بیشتر هدف آکادمیکی دارند. این مدرک عموما شامل چند درس واحدی و یک پایان نامه هستند که قسمت اصلی این مدرک همان پایان نامه است.

2.2- Master of Engineering (به اختصار: MEng): این مدرک هم برای رشته های مهندسی است و تفاوتش نسبت به مدرک قبلی این است که این مدرک از چند درس واحدی و یک پروژه تشکیل می شود (پایان نامه ندارد) که آن درس های واحدی قسمت اصلی این مدرک را تشکیل می دهند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی Babak Badrian

بابک هستم متولد فروردین 69 فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل در آینده نزدیک دارم. علاقه مند به فیلم و سینما، ورزش بدنسازی و بسکتبال، سیاست و جامعه شناسی، همچنین در زمینه های زبان انگلیسی، برنامه نویسی و طراحی وب سایت ، تعمیر سخت افزار و پرینتر هم تخصص دارم. سعی می کنم در این وبسایت درباره موضوعاتی که علاقه یا تخصص دارم برای خودم و دیگران بنویسم. امیدوارم مفید واقع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *