قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اجتماعی / همیشه از ریش متنفر بودم

همیشه از ریش متنفر بودم

No votes yet.
Please wait...

از وقتی یادم میاد، از بچگیم از ریش متنفر بودم و به کسانی که ریش می گذاشتند حس خوبی نداشتم.

لازمه بگم از ریش بلند و کامل بدم میاد و منظورم ریش های مدل دار مثل پروفسوری یا ته ریش نیست. منظورم کسانی نیست که به ریش شون می رسند و به قولی آنکادر می کنند.

ریش های رها شده بلند مثل بسیجی های خودمون یا …

 

پیشینه

از شخصیتهای تاریخی مورد علاقه من همیشه اسکندر مقدونی بوده. با اینکه به ایران حمله کرد و در بین ایرانی ها شخصیت بسیار منفوری هست ولی من عاشقش هستم چون میگن اولین شخصی بوده که ریشش رو اصلاح کرده!

در فیلم Alexander ، من عاشق و طرفدار اسکندر (کالین فارل) بودم و در عوض از داریوش سوم متنفر بودم اون هم به خاطر ریش بلند و مسخره اش!

یا همیشه در فیلمهای تاریخی عاشق سربازان کت قرمز انگلیسی، یا سربازان آلمانی جنگ جهانی دوم یا سربازان روم باستان بودم چون همیشه اصلاح کرده و مرتب و شیک بودند. در عوض از سربازان و مردم شرقی خوشم نمیومد چون ریش داشتند.

 

علت

از ریش بدم میاد به این دلایل:

1- ریش رو کثیف می دونم. به خصوص ریش بلند خیلی کثیف و چندش آور هست. مرد باید سه تیغ کرده و مرتب باشه.

2- انسانها و جوامع داغون ریش می گذارند و جوامع متمدن می زنند.

ریش به نوعی نماد شرق و غرب هم هست. شرقی ها (اعراب، ایرانی های باستان، هندی ها، پاکستانی ها و …) از قدیم ریش می گذاشتند اما اروپایی ها و آمریکای شمالی می زدند.

3- حتی به نظرم ریش بیانگر روحیه و انرژی افراد هم هست. همیشه دقت کردم حتی در ایران خودمان، افراد با ریش افرادی تنبل و بی انرژی و بی حال هستند. در عوض افرادی که سه تیغ می کنند همیشه پرانرژی و فعال و بشاش هستند.

 

نظر من

این روزها به شدت افراد شلخته با ریش رو که می بینم آزرده و متنفر میشم.

این مسئله ریش و مرتب بودن صورت همیشه از نوجوانی برام حائز اهمیت و بولد بود. خودم همیشه تاکید و اصرار زیادی روی اصلاح صورتم داشتم درحالیکه اکثر دوستان و هم کلاسی هایم نه.

حتی خیلی افراد ریش شون رو مرتب یا کوتاه هم نمی کنن، ولش می کنن به امون خدا که بسیار زشت کریه و کثیف و نامرتب و شلخته میشه.

نکته دیگه، باز افرادی پوست سفید دارند مثل کشورهای غربی اونها گاهی ریش بهشون میاد و مرتبش می کنن. ولی افراد شرقی با پوست نسبتا تیره و سبزه اصلا قابل تحمل نیست و قوز بالا قوز میشه.

هیچ وقت هم توی زندگیم ریش نذاشتم حتی برای یک بار. البته ریش پروفسوری داشتم ولی ریش به معنای واقعی نه.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی Babak Badrian

بابک هستم متولد فروردین 69 فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل در آینده نزدیک دارم. علاقه مند به فیلم و سینما، ورزش بدنسازی و بسکتبال، سیاست و جامعه شناسی، همچنین در زمینه های زبان انگلیسی، برنامه نویسی و طراحی وب سایت ، تعمیر سخت افزار و پرینتر هم تخصص دارم. سعی می کنم در این وبسایت درباره موضوعاتی که علاقه یا تخصص دارم برای خودم و دیگران بنویسم. امیدوارم مفید واقع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *